Nu de datum voor de nieuwe verkiezingen bekend is en er volop wordt gepraat over mogelijke coalities, stemvoorkeuren en peilingen, vraagt Joost Eerdmans zich hardop af “of het niet eens tijd wordt om Joost Eerdmans de kans te geven.” Volgens de fractievoorzitter van JA21 is het heel duidelijk wat Nederland op dit moment nodig heeft. “Is ons land niet eens toe aan een fatsoenlijk rechtse partij met een fatsoenlijk rechtse leider? Iemand met voldoende ervaring en bovenal fatsoen? Een type Joost Eerdmans, dus?”
JA21-leider Joost Eerdmans merkt dat dit leeft bij de mensen, althans, bij hem in ieder geval wel. “Het spookt al een tijdje door m’n hoofd: is het tijdperk-Eerdmans aangebroken?” Eerdmans wijst op de peilingen, die indiceren dat JA21 het bij de aankomende verkiezingen beter gaat doen dan in 2023. “Zeteltje erbij voor de partij, is dat het begin van een vibe shift? Een nieuwe era? Premier Eerdmans?”
Voor Joost Eerdmans is het heel duidelijk: “Als je zoveel politieke partijen op je cv hebt, moét je wel een goede politicus zijn. Ik riep het al toen hij bij CDA, LPF, Groep Eerdmans-Van Schijndel en Forum voor Democratie zat: geef die man nou eens een kans.”
Eerdmans hoopt dat de rest van Nederland dit ook snel zal inzien. “Ik lees overal dat ‘die Bontenbal het nu maar een keer moet doen’, maar volgens mij zat Joost Eerdmans al veel eerder in de landelijke politiek. Een erudiet boegbeeld, gepokt en gemazeld, een vertrouwde gast in talkshowland: dat is wat Nederland nodig heeft. In mijn omgeving hoor ik het mijzelf steeds vaker zeggen. Het is tijd.”

Hoho, jullie vergeten er nog een paar. Leefbaar Nederland, Leefbaar Rotterdam en EénNL. En misschien zijn er zelfs nog meer.
Wat zorgelijker is, dat in zijn kielzog het dobbervrouwtje Annabel meelift. Als zij ook een voorbeeld is van erudiet gedrag beginnen mijn lachspieren wel een beetje op te spelen. Misschien kan JA21 wat leren van de SGP, die hebben het niet zo op vrouwen begrepen.
Eindconclusie: ja, Eerdmans verdient een kans, maar dan moet hij eerst een andere partij oprichten. Als hij verstandig is gaat ie even bij zijn vriend Geert buurten (of bij mij) om te vragen wat de slimste constructie is. Het zal wel in de buurt komen van een partij zonder leden.
Tot nadere toelichting bereid.