Hadden wetenschappers niet een paar jaar terug kunnen waarschuwen voor klimaatverandering? cover

Shutterstock / Wild 2 Free

Hadden wetenschappers niet een paar jaar terug kunnen waarschuwen voor klimaatverandering?

​Door de opwarming van de aarde komen ernstige natuurbranden steeds vaker en steeds noordelijker voor. Ze worden heviger, frequenter en onvoorspelbaarder, melden wetenschappers. Hadden zij hier niet een paar jaar eerder voor kunnen waarschuwen? Dat had ons veel ellende kunnen schelen.

Wetenschappers weten al decennia dat de aarde opwarmt door menselijk handelen en ook dat dit kan leiden tot verergering van weersextremen. Stel je voor dat zij dit toen gewoon hadden gerapporteerd, dat mensen het klimaat veranderen, dan hadden wereldleiders en bedrijven ernaar kunnen handelen en dan hadden wij nu niet met deze vreselijke natuurbranden gezeten.

Zelden heeft de academische wereld zo hard gefaald als op dit vlak. Er zijn duizenden wetenschappers die zich dag in dag uit met klimaatverandering bezighouden, maar niemand van hen probeerde ons hier een paar jaar terug voor te waarschuwen. Nu de gevolgen zich voltrekken, nu is het te laat.


Uw reactie telt. Juist nu.

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *