Femke Wiersma heeft met grote verontrusting kennisgenomen van het nieuws dat de veestapel in Nederland langzaam krimpt. Door de uitkoop van boeren zijn er minder dan 10 miljoen varkens in Nederland en ook het aantal runderen slinkt met een paar procenten. De minister maakt zich zorgen en waarschuwt dat de krimp van de veestapel ertoe kan leiden dat er straks minder stikstof in de lucht zit.
“Het is wat mij betreft twee voor twaalf”, panikeert Wiersma. “Er moet nu iets gedaan worden als we onze stikstofwaarden willen consolideren. Of willen we soms dat onze mooie Nederlandse lucht het straks helemaal zonder stikstof moet doen? Laat staan onze prachtige natuur. Je moet er toch niet aan denken dat er straks nul stikstof neerslaat in de natuurgebieden die we zo vol passie hebben opgebouwd en onderhouden? De gevolgen zullen niet te overzien zijn.”
Wiersma zegt ‘een rapport gelezen te hebben’ waarin staat dat stikstofuitstoot tot wel tien procent kan kelderen wanneer de krimp van de veestapel zich in dit tempo voortzet. Zeker als ook grote veebedrijven zich laten uitkopen kan het heel snel gaan.
Om dit ramptij te keren zal de minister binnenkort met ‘een plan’ komen. Naar verluidt is zelfs gedwongen uitstoot in dit stadium niet onbespreekbaar voor haar. Het zal nog even duren voor het plan helemaal is uitgewerkt en het zal daarna ook nog wel getoetst moeten worden, zo laat ze weten, maar ze wil iedereen op het hart drukken dat ze ermee bezig is.
Caroline van der Plas laat op X weten dat ze ontzettend trots is op Wiersma en dat Timmermans een gevaar is voor onze samenleving.
Wat is er bij jullie aan de hand
Als ik ingelogd ben bij jullie doet de site het niet
Bad gateway error 502
Browser working Gateway working Host error