Mooi nieuws: de eerste resten van Amsterdam zijn vandaag, drie dagen na Koningsdag, weer langzaam zichtbaar onder de statiegeldblikjesberg. Beelden vanuit de lucht laten zien dat delen van de hoofdstad niet langer compleet bedolven zijn onder de verzamelde Heineken- en Coca Cola-blikjes.
Een woordvoerder van de Gemeente Amsterdam laat weten: “Nu de eerste vijf procent van alle blikjes is ingeleverd, kunnen we delen van de Dam weer zien. Als er nog een stuk of vijftig, zestig van die grote vuilniszakken zijn weggebracht, hopen we ook dat een stukje van de Jordaan weer zichtbaar wordt. Het wordt even doorwerken, maar we verwachten dat alle blikjes voor de volgende Koningsdag weer zijn ingeleverd.”

De gemeentelijke woordvoerder ziet alleen maar statiegeldblikjes tijdens Koningsdag verschijnen: “Het wordt even doorwerken, maar we verwachten dat alle blikjes voor de volgende Koningsdag weer zijn ingeleverd.” Verwacht hij op 4 en 5 mei geen treurende mensen/feestvierders in zijn stad?
En dan zwijg nog maar over de zwijnenzooi, welke Ajax-fans in Mokum achterlaten, als zij het kampioenschap van hun club gevierd hebben.