In de nieuwe horrorfilm The Monkey, waarin een speelgoedaapje bijna iedereen vermoordt, is een positieve conclusie te maken: hij is gelukkig niet woke. “Godzijdank draagt hij geen regenboogvlag tijdens het uitmoorden van onschuldige mensen,” zegt Sywert Binden op X.
“Het aapje is zich dan misschien niet bewust van structurele sociale ongelijkheden, maar discrimineren doet hij niet,” zegt de regisseur van de film. “Zo maakt het aapje geen onderscheid in wie hij vermoordt op basis van ras, geslacht, geloof of huidskleur. Hij doodt gewoon iedereen.”
Ook in recensentkringen klinkt opluchting. “Eindelijk een film waarin de killer weer ouderwets onverschillig is. Geen politiek correct gezwets, gewoon een aapje dat iedereen afmaakt zonder woke agenda,” jubelt een recensent.
The Monkey: de batshit crazy horrorfilm die je niet mag missen. Waar een speelgoedaapje verandert in een moordmachine. Nu in de bioscoop.