De 67-jarige Dick Schoof heeft een bijzonder ludieke carnavalsoutfit samengesteld. De geboren katholiek gaat dit jaar verkleed als minister-president.
“Ik ben opgegroeid in Hengelo en heb gestudeerd in Nijmegen”, zegt Dick. “Daar was het elk jaar volle bak carnaval. Tegenwoordig woon ik in het westen en moet ik harder mijn best doen om de traditie in ere te houden. Vandaar mijn knotsgekke idee om me uit te dossen als premier.”
“Het mooie aan carnaval vind ik dat je jezelf een paar dagen totaal anders voor kunt doen dan je bent”, zegt Dick. “Vroeger ging ik vaak verkleed als sexy politieagent, nu als politiek verantwoordelijke voor de samenstelling van het kabinet. Heel leuk, juist omdat het zo erg niet bij mij past.”
Wanneer Dick Schoof tijdens Carnaval zich verkleed had als geblondeerde Wilders, waren óók de Carnavalvierders in verwarring gebracht.
Klopt. En ik kijk met trots naar Jake and the Fatman